Multimedia

Tego pojęcia używa się bardzo często, ale nie każdy wie tak naprawdę, co ono oznacza. Wręcz przeciwnie – większość nie potrafi dokładnie wyjaśnić, czym są multimedia oraz jak się je wykorzystuje. Jest to nic innego jak tylko środki masowego przekazu, formy tego przekazu, które są skierowane do większej grupy ludzi. Wykorzystują one różnego rodzaju środki przekazu informacji.

Jakie? Służyć do tego może oczywiście tekst, dźwięk, animacja, obraz, film, a więc wszystko to, co oddziałuje na nasze zmysły. Do multimediów z pewnością możemy zaliczyć telewizję, prasę, radio i wiele innych urządzeń, jak na przykład komputer. Bez wątpienia, jest to naprawdę bardzo ważne. Multimedia wbrew pozorom oddziałują silnie na nasze życie i mają na nie ogromny wpływ. Dlatego też warto o tym pamiętać. Korzystamy z nich przecież na co dzień i każdy może z nich korzystać. Przekazują nam one informacje na różne sposoby. Są one równie często wykorzystywane w reklamie oraz w powszechnym marketingu, bo trafiają do grona osób.

Multimedia są nieodzownym elementem współczesnej rozrywki, rozumianej w bardzo szerokich kategoriach. Na pierwszym miejscu wymienić należy oczywiście sztukę, film i muzykę, które są niczym innym, jak właśnie formą multimediów. Łączą w sobie dźwięk z obrazem i są możliwe do odtworzenia, przy wykorzystaniu odpowiedniego sprzętu, spośród których najprostszymi są telewizor i radio. Filmy można odtwarzać także na nowoczesnych urządzeniach, takich jak laptopy, a nawet telefony komórkowe. Ale rozrywki multimedialne to nie tylko muzyka i film. Bardzo popularne stały się w ostatnim czasie różnego rodzaju gry multimedialne. Dostępne są zarówno w Internecie, jak i na rozmaitych nośnikach, takich jak płyty czy dyskietki. Gry można odtwarzać za pomocą komputera lub specjalnych konsoli. Ponieważ wiele się mówi o negatywnym wpływie gier multimedialnych, zwłaszcza na rozwój dzieci i młodzieży, dużą popularnością cieszą się konsole i gry zmuszające gracza do aktywności i ruchu w trakcie grania- na przykład gry w tenis czy boks.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *