Modding PC – nie dyskutujmy o upodobaniach

Przytoczona w tytule rzymska maksyma nie straciła nic ze swojej aktualności. Można ją również odnieść do komputerów, a konkretnie do ich wyglądu. Każdemu może się zatem podobać fabryczna biała lub czarna obudowa, którą kupujemy w sklepie wraz z nowym pecetem do gier.

Oczywiście, w droższych modelach „opakowanie podzespołów” jest odpowiednio ładniejsza, ale ciągle daleko jej to szczytów estetyki. Tu na scenę wkracza modding, czyli upiększanie obudowy komputera. Jeśli chcemy zacząć naszą przygodę z moddingiem, to na początku dobrze jest poszukać podstawowych porad na jego temat w Internecie. Poradniki graczy są pełne wskazówek. Gdy już zdobędziemy w owym upiększaniu komputera pewną wprawę, otwiera się przed nami prawdziwe morze możliwości.

Chcesz mieć peceta wyglądającego jak wyposażenie stacji kosmicznej XXII wieku? Proszę bardzo! Gustujesz w sprzęcie radiotechnicznym z czasów II wojny światowej? Kto Ci broni stylizować komputer na drugo wojenną radiostację?! Jedyne problemy, jakie możemy napotkać na naszej drodze to brak czasu, pieniędzy lub wyobraźni. Nie da się bowiem ukryć, że tworzenie wyglądu obudowy praktycznie od zera, to proces wielce czasochłonny. Oprócz wolnego czasu przydałoby się również trochę pieniędzy, by zdobyć materiały, dzięki którym komputer przybierze pożądany przez nas wygląd. Jeśli natomiast naprawdę zasmakujemy w moddingu możemy się z naszym dziełem wybrać na konkurs najciekawszych obudów. Jak widać człowiek wszędzie jest w stanie zamanifestować swoją indywidualność i odrębność, wystarczy tylko rzeczywiście chcieć tego dokonać i wtedy świat staje przed nami otworem. Bez indywidualnych zmian nigdy nie będziecie mieli oryginalnego komputera do gier.

Po zakończeniu procesu modyfikacji pozostaje już tylko wykonać cudowne fotografie nowego komputera, a potem dzielić się nimi z wszystkimi kolegami, którzy zasiadają z wami do gier multiplayer. Posiadacz takiego PC może startować w konkursach na forach dyskusyjnych lub różnego rodzaju interaktywnych kanałach. Na zmiany trzeba poświęcić dużo pieniędzy, a tym sposobem możecie część tych kosztów ponownie odzyskać w krótkim czasie, jeśli wygracie w paru konkursach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *