Uzbrojenie dla graczy

Gracze korzystają z dwóch typów uzbrojenia – wirtualnego i realnego. W pierwszej grupie można zaszeregować pistolety, karabiny, materiały wybuchowe, lasery, wyrzutnie rakiet, czołgi czy helikoptery. Studia gamingowe wykorzystały już chyba pełen arsenał obecnego, historycznego i futurystycznego uzbrojenia, jakie wyśnili sobie generałowie. Druga grupa uzbrojenia dla graczy obejmuje stosowane akcesoria, czyli myszy, kontrolery do konsol lub klawiatury. W artykule skupimy się wyłącznie na niej.

Który komponent tzw. realnego uzbrojenia włączany jest najczęściej do akcji gamingowej? Statystyki wskazują na myszy komputerowe. Większość e-sportowców jest w nich zakochanych, nie sprawdzają się jedynie w symulacjach sportowych takich gier jak piłka nożna lub koszyków. Mistrzowsko nadają się do FPS i RPG. Kto wytwarza najskuteczniejsze myszy dla graczy? W pierwszym szeregu stoją marki Roccat, Razer i E-Blue. Niektórzy gracze wolą egzotykę od Mad Catz, gdzie do myszy można drukować w 3D obudowy skrojone na miarę dla konkretnej osoby. Przez ostatnie lata w FPS zaobserwowano dominację myszy laserowych. Z kolei społeczność RPG częściej skłania się ku sensorom optycznym. Optyczne myszy spotykane są także częściej w grach strategicznych. W statystykach ogólnych to one wygrywają w tym momencie, jeśli chodzi o ilość aktywnych posiadaczy.

Kluczowe zagrania angażują również klawiaturę. Zwykle za ich pomocą kontrolowane sjest przemieszczanie się po mapie. Nikt nie pokona obecnie klawiatur mechanicznych, może poza zbyt skromnym portfelem. Są one rekomendowane dla graczy, ale jeszcze długo nie będą czołowym hitem sprzedażowym. Ceny u wszystkich producentów są nadal zbyt ograniczające. Dlatego w większości przypadków przy kasie spotkacie graczy trzymających w dłoniach klawiatury membranowe. Korzystanie z nich, nie oznacza, że można mniej osiągnąć w e-sportach. Młodzi gracze ze światowej czołówki, co miesiąc udowadniają, że sprzęt membranowy może prowadzić do zwycięstw. Poza tym nie każda gra może stać się wyraźnym beneficjentem przełączników mechanicznych.

Uzbrojenie do gier może przyjmować wiele innych form. Kierowcy zbroją się w realistyczne kierownice, a właściciele konsol oprócz padów lubą kamery identyfikujące ruchy gracza. Wśród niszowych akcesoriów czekają imitacje pistoletów, joysticki do kontroli lotu oraz kontrolery z interaktywnymi figurkami jak w grze Disney Infinity. Pady do gier kupicie teraz nawet do telefonów. Są one mocowane na ich obudowie i stanowią integralna część jednolitej konsoli do gier przenośnych.

Jakimi akcesoriami posługujecie się w swojej karierze e-sportowca? Pochwalcie się w uwagach do artykułu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *