E-sportowe fotele obrotowe

Sporty wirtualne cieszą się sporym zainteresowaniem, a ich szybka ekspansja jest dowodem na to, że świat mocno pędzi naprzód. Zawodników przybywa i wszyscy marzą o tym by wspiąć się na sam szczyt. Jak każdy sport, również ten elektroniczny wymaga wyposażenia się w odpowiedni sprzęt, który pozwoli trenować i rozwijać pasję, aż po zawodowstwo.

Jednym z podstawowych i bardzo ważnych elementów tego sprzętu są fotele obrotowe. Treningi i rozgrywki są długotrwałe i w nieodpowiednim fotelu, mogą być nie tylko nużące, ale przede wszystkim bolesne i zniechęcające. Z tej przyczyny fotel komputerowy przeznaczony dla playera musi spełniać pewne określone warunki i reprezentować wysoki poziom komfortu. Jednym z czołowych producentów foteli gamingowych jest firma Akracing. Ich fotele od lat są jednymi z najczęściej wybieranych przez graczy i nie jest to bynajmniej ślepy traf, a raczej wynik przemyślanych decyzji.

Sympatię graczy fotele obrotowe wymyślane przez Akracing zaskarbiły sobie swoją doskonałą budową. Każdy fotel obrotowy tego producenta posiada solidną metalową podstawę oraz stelaż. Te dwa bazowe elementy, choć często nie przyciągają zbytniej uwagi, są stosunkowo ważne, ponieważ mają wpływ na trwałość i stabilność fotela. W tym wypadku obydwie części zostały wykonane z mocnych materiałów ze skrupulatnym opracowaniem ich konstrukcji. Fotele komputerowe Akracing nie są chwiejne i cechują się bardzo dużą trwałością. Są to wyjątkowo wygodne fotele obrotowe, a jest to zasługą ukształtowania oparcia. To również nie zostało pozostawione losowi. Konstruktorzy prześledzili skrupulatnie postawę ludzkiego ciała, wyznaczyli punkty, które w pozycji siedzącej otrzymują najwięcej obciążenia i w ten sposób powstało oparcie o profilu dopasowanym do naszego ciała. Fotele komputerowe Akracing wspomagają siedzenie w prawidłowej pozycji i wspierają kręgosłup na całej jego długości. Pojawiające się w zestawach poduszki to z kolei dodatkowe, wzmocnione oparcie dla najbardziej obarczonych ciężarem siedzenia lokalizacji.

Dla graczy to jednak wciąż zbyt mało, by mogli zdecydować się na fotel komputerowy. Dlatego właśnie marka zadała sobie trud, by wejść w temat jeszcze głębiej. W ten sposób pojawiły się obszerne możliwości konfiguracyjne, jakie posiadają fotele komputerowe. Kiedyś jak wiemy, jedyną dodatkową funkcją była zmiana wysokości siedziska. To pozwalało dopasować fotel komputerowy do wzrostu użytkownika. Fotele obrotowe od Akracing oferują także możliwość zmiany kąta odchylenia oparcia oraz zmiany ustawienia podłokietników. Szczególnie istotną jest właśnie korekta odchylenia oparcia, której można dokonać w bardzo dużym zakresie. Jest to szczególnie wartościowa opcja, kiedy podczas długiej rozgrywki czy pracy potrzebujemy chwili oddechu. Można wtedy w szybkim czasie zmienić pozycję oparcia i położyć się w swoim fotelu. Ponieważ detale i wykończenie są nie mniej ważne, każdy model fotela zyskał swój niepowtarzalny wygląd. Wszystkie jednak łączy sportowy charakter i nienaganna prezencja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *